W dniach 22.11.2025 – 23.11.2025 r. odbył się kolejny wyjazd studyjny w ramach projektu
„Staże uczniowskie u pracodawców wsparciem systemu kształcenia dualnego”.
W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży.

Celem wyjazdu był udział w Międzynarodowym Kongresie Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt PSLWMZ w Łodzi. Było to największe przedsięwzięcie edukacyjne organizowane z pasją przez lekarzy weterynarii.

Wielotematyczny i wielosesyjny charakter Kongresu był dla uczniów okazją do wspólnej nauki. Mieli możliwość uczestniczyć w wykładach z zakresu anestezjologii, chirurgii, osteoarthritis, stomatologii, chorób wewnętrznych, rozrodu, dermatologii, diagnostyki obrazowej, chorób pasożytniczych, dietetyki, neurologii, gastroenterologii, okulistyki, kardiologii, onkologii, nefrologii oraz weterynarii przyszłości, prowadzonych przez liderów – wybitnych specjalistów w tych dziedzinach.

Uczniowie mieli okazję poznać firmy, które zaprezentowały najnowsze osiągnięcia z zakresu farmacji i żywienia małych zwierząt oraz sprzęt niezbędny do prowadzenia praktyki weterynaryjnej.

Informacje o projekcie

Lider projektu: Łomżyńska Rada FSNT NOT w Łomży
Partnerzy: Miasto Łomża oraz Polska Fundacja Filary Rozwoju

Tytuł projektu: „Staże uczniowskie u pracodawców wsparciem systemu kształcenia dualnego”
Czas trwania: 01.12.2024 – 30.11.2026

Projekt dofinansowany z Unii Europejskiej
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego PLUS, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021–2027

  • Priorytet: VIII Fundusze na rzecz edukacji i włączenia społecznego

  • Działanie: 8.1 Rozwój edukacji i kształcenia

Wartość projektu (całkowity koszt): 3 954 865,00 zł
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 3 525 945,16 zł
Dofinansowanie z UE: 3 361 635,25 zł
Dotacja z budżetu państwa: 164 309,91 zł

 #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #StażeUczniowskie #Łomża