Zapowiedź wydarzenia – VIII Forum Społeczno-Gospodarcze 2025
„Cyfryzacja życia publicznego i społecznego”
Serdecznie zapraszamy do udziału w VIII Forum Społeczno-Gospodarczym 2025, które odbędzie się 12 czerwca 2025 r. w Hali Kultury w Łomży. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem:
„Cyfryzacja życia publicznego i społecznego”
W programie wydarzenia m.in.:
-
wystąpienia ekspertów z Polski i zagranicy,
-
dobre praktyki w zakresie transformacji cyfrowej,
-
panele dyskusyjne o nowych technologiach, kompetencjach cyfrowych i integracji społecznej,
-
prezentacja działań projektowych oraz europejskich doświadczeń samorządów i organizacji społecznych.
W ramach konferencji VIII Forum Społeczno-Gospodarczego 2025 wystąpią międzynarodowi prelegenci:
👩💼 Claudia Temperato – ISNET, Włochy
Claudia jest reprezentantką ISNET – włoskiej sieci zrzeszającej ponad 1300 przedsiębiorstw społecznych. Posiada tytuł magistra ekonomii, rozwoju i innowacji, a obecnie odbywa staż w organizacji, wspierając realizację projektów współfinansowanych ze środków unijnych i krajowych.
Temat wystąpienia:
„Przedsiębiorstwa i nowe technologie we Włoszech – spojrzenie z perspektywy XVII Obserwatorium ISNET”
Prezentacja przedstawiła, w jaki sposób przedsiębiorstwa społeczne we Włoszech wdrażają nowe technologie, jakie osiągają rezultaty oraz z jakimi barierami muszą się mierzyć – m.in. brakiem kultury cyfrowej czy ograniczonym dostępem do szkoleń. Claudia wskazała także potencjał technologii w obszarach zdrowia, edukacji oraz integracji społecznej.

👨🔬 Davide Giannotto – AGIRE Srl, Włochy
Davide Giannotto to inżynier środowiska i kierownik projektów w AGIRE Srl – Agencji Energetycznej Prowincji Mantua. Specjalizuje się w odnawialnych źródłach energii, zielonym wodorze oraz projektach remediacji środowiskowej.
Temat wystąpienia:
„Transformacja energetyczna w praktyce – doświadczenia lokalne z Włoch”
Davide przedstawił działania wspierające lokalną transformację energetyczną oraz efektywność energetyczną w sektorze prywatnym i publicznym. Omówił również europejskie projekty koordynowane przez AGIRE oraz działalność punktów informacyjnych „Sportello Energia”.

👨💼 Carmine Pacente – Metropolia Mediolańska, Włochy
Carmine Pacente kieruje działem polityk europejskich w Metropolii Mediolańskiej. Pełni również funkcję przewodniczącego komisji ds. funduszy europejskich oraz Krajowego Planu Odbudowy. Reprezentuje region w Europejskim Komitecie Regionów.
Temat wystąpienia:
„Rola samorządów w zielonej i cyfrowej transformacji – doświadczenia Mediolanu”
W swoim wystąpieniu Carmine zaprezentował dobre praktyki z realizacji projektów europejskich w Mediolanie. Szczególną uwagę poświęcił znaczeniu współpracy międzynarodowej oraz roli samorządów w budowaniu przyszłości bardziej zrównoważonej i cyfrowej.

Międzynarodowa perspektywa, którą wnieśli nasi prelegenci, wzbogaciła debatę o cyfryzacji, integracji społecznej i zrównoważonym rozwoju. Dziękujemy za inspirujące wystąpienia i liczymy na dalszą współpracę!
📍 Lokalizacja: Hala Kultury, Stary Rynek 6, Łomża
📅 Data: 12 czerwca 2025 r.
⏰ Start: godz. 11:00
🔗 Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem:
-
Ministra ds. Unii Europejskiej w ramach polskiej prezydencji w Radzie UE 2025,
-
Prezydenta Miasta Łomża.
Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
w ramach Programu Doskonała nauka II.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami:
📞 784 818 784
📧 biuro@filaryrozwoju.org.pl
Do zobaczenia na VIII Forum Społeczno-Gospodarczym 2025!