Z radością informujemy, że Polska Fundacja Filary Rozwoju, we współpracy z partnerami z Włoch i Litwy, rozpoczyna realizację ambitnego projektu Partnerstwa na rzecz współpracy w sektorze Edukacji Dorosłych o kodzie KA220-ADU. Projekt zatytułowany “Włączenie i Integracja – Kompetencje w Obszarze Ekonomii Społecznej,” skoncentrowany jest na aktywizacji społeczno-gospodarczej osób zagrożonych i wykluczonych społecznie.

Cel Projektu:

Projekt ma na celu zdobywanie i gromadzenie wiedzy oraz doświadczenia w obszarze ekonomii społecznej na poziomie europejskim. Chcemy promować wymianę metod i sposobów pracy podmiotów ekonomii społecznej z otoczeniem zewnętrznym, koncentrując się na rozwiązaniach mających na celu rozwiązanie lokalnych problemów społeczności.

Cele Projektu obejmują:

  • Podnoszenie wiedzy, kompetencji i kwalifikacji osób dorosłych w podmiotach ekonomii społecznej.
  • Wzmacnianie potencjału rozwojowego i innowacyjnego podmiotów ekonomii społecznej.
  • Umożliwienie wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, a także wspólnego opracowywania rozwiązań pod kątem możliwości wprowadzenia nowych usług przez podmioty ekonomii społecznej.
  • Wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych lub technicznych niezbędnych do świadczenia usług społecznych w społeczności lokalnej.

Planowane Działania:

  • Identyfikacja modeli zarządzania ekonomią społeczną u partnerów.
  • Zidentyfikowanie możliwych partnerstw podmiotów ekonomii społecznej na arenie międzynarodowej.
  • Przełożenie dobrych praktyk ekonomii społecznej na wytyczne oraz transfer know-how do partnerów.

Wdrożenie tych działań umożliwi szkolenie nowych profesjonalistów, którzy w przyszłości staną się “facylitatorami przedsiębiorczości społecznej.” Projekt ma na celu dostarczenie podstawowej wiedzy, umiejętności i kompetencji przedstawicielom ekonomii społecznej w trzech krajach, co umożliwi skuteczniejsze prowadzenie działalności gospodarczej z misją społeczną.

Wierzymy, że nasz projekt przyczyni się do tworzenia pozytywnych zmian oraz wspólnego rozwoju społeczności lokalnych. Bądźcie z nami na tej inspirującej podróży!